8 Ekim 2009 Perşembe

servisler

kınnap ipini kullanarak bardak altlıkları yapmıştım. bu servisleri görünce de onlara benzettim dokusunu ama bunlar ince hasır gibi bi malzemeden yapılmış.

özellikle renkli olanları çok beğendim, sofrada iyi duracaklardır eminim.
yakın olan fotoğraftan çözebildiğim kadarıyla spiralleri birbirine minik dikişlerle tutturmuşlar ve her biri el yapımı imiş..

benim de o bardak altlıklarını büyüterek servis yapma fikrim var ama bakalım ne zaman yapılır:) ben de aslında tutkalla yapıştırmak yerine renkli bir iple dikebilirim, ama yapıştırmadan kolay çalışabilir miyim bilemedim şimdi. denemek gerek kısa zamanda, merak ettim:)

16 yorum:

 1. Bilgisayarı açar açmaz, ilk ziyaret ettiğim sayafalardan birisiniz, paylaşımlarınız çok hoş ve orjinal, hani hiç beceresi olmayan eller bile sizi takip edince şekilllenicektir.Teşekkür ediyorum size.Sevgiler.

  YanıtlayınSil
 2. ben de teşekkür ederim övgüleriniz için. sevgiler

  YanıtlayınSil
 3. Servis takımları çok hoş Paylaşım için teşkürler.
  Dikilerek yapılır ancak biraz daha uğraştırır sanırım ip olarakta misine ipler kullanılabilir (hayalet ip olarak satılıyor piyasada)

  Sevgiyle kalın...

  YanıtlayınSil
 4. servisler hoş peçeteleri daha hoş;) ne güzel desenleri, renkleri

  YanıtlayınSil
 5. Ben akıl vermezsem çatlarım:)))Bence; Ne renk yapacaksan o renk keçe kumaşa,kumaş tutkalı ile yapıştırarak yap.İpi de önceden kumaş boyası ile ayni renge boya.Yada kınnapın doğal rengine en çok uyan keçe kumaşa yapıştır.

  YanıtlayınSil
 6. Serguncun bu servislerden bende yaptım ama galiba benimde ince teğeller atmam lazım
  yada altına bir keçe parçası veya sabit durmasını sağlayan bir şey bulmam lazım pek kullanışlı olmadı gibi ama hoş oldu.
  Fotoğraflayıp ekleyeyim bende bloguma renkli kınnap görmedim hiç özel boyama galiba

  Paylaşım için çok teşekkürler
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
 7. ben hiç keçe kullanmadım ama keçe yıkanabiliyor mu.

  ben bardak altlıklarını kendi etrafına sararak ve kendi kendine yapıştırarak yapmıştım. yıkanabiliyor da, yine öyle mi yapsam, keçe üstüne mi yapıştırsam bilemedim:)

  YanıtlayınSil
 8. sizinle dün tesadüfen tanıştım ama bir günde evime ilişkin hayallerimi o kadar değiştirdiniz ki. yapmak ve sizinle paylaşmak istiyorum. ama o kadar beceriksizim ki bu konularda :) bayıldım hepsine, özellikle duvar stickerlarınıza.. bundan sonra çok sık görüşücez..

  YanıtlayınSil
 9. memnun oldum:)

  yapıp gönderirseniz seve seve yayınlarım ben de..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba bunların satısını yapıyormusunuz cok güzel renkler

   Sil
 10. Sergun'cuğum keçe zaten yünün sabunlu suyla ıslatılıp sıkıştırılması ile yapılıyor.Yani imalat sırasında bol bol yıkanıyor zaten.Tabii yıkanabiir.Korkma kullan.

  YanıtlayınSil
 11. :) doğru ya:)

  tamam bilgiler için teşekkür ederim, kullanacağım..

  YanıtlayınSil
 12. Bi ara Ikea'da bunlardan satiliyordu ben de almistim hatta ama bunlarda cok guzelmis, tesekkurler!:)

  YanıtlayınSil
 13. BU SERVİSLERE BAYILDIM..BAKALIM BELKİ YAPABİLİRİM...SEVGİLER

  YanıtlayınSil
 14. http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://stylefrizz.com/img/bag-clutches-green-veranda.jpg&imgrefurl=http://stylefrizz.com/200903/would-you-wear-green-veranda-eco-designs/&usg=__mdCQ1cIYLX0DOMHWm-sE2IoRRIA=&h=600&w=470&sz=114&hl=tr&start=284&um=1&tbnid=9-j31Tkl-GbAfM:&tbnh=135&tbnw=106&prev=/images%3Fq%3Dhand%2Bmade%2Bfelt%2Bclutch%2Bbags%26ndsp%3D20%26hl%3Dtr%26sa%3DN%26start%3D280%26um%3D1

  YanıtlayınSil
 15. bunları görmüştüm neduk, hele o gazetelerle yapılan bi gazetelik var kiiii, çok acayip bişey. yayınlarım burda da..

  YanıtlayınSil