23 Kasım 2009 Pazartesi

ahşap ev

bu oyuncak eve bayıldım:)
çatısının biçimi, rengi, üzerindeki desenler. herşey cıvıl cıvıl. biraz vakit ayırabilirsem ahşaptan yapıp rafa koymak istiyorum bu şirin şeyi.

hatta kapısı açılıp kapanır şekilde olursa içine bişeyler de konabilir ama kapıyı açmak için menteşe gibi bi sistem gerek. o beni aşar:)
kaynak

6 yorum:

 1. evet gerçekten çok şirinmiş.:)
  resimdekide ahşaptanmı acaba.yani öyle gibi görünüyor.

  YanıtlayınSil
 2. Aşmaz,aşmaz.Bir camcıya uğra,hafif çerçeveleri asmak için minik hareketli askılar var.Ya da iki çerçevenin kitap gibi açıldığı çerçeveler var ya, onlar için kullanılan minicik menteşeler var.Hırdavatçılarda da bulunur.Sevgiler.

  YanıtlayınSil
 3. aa sahiden neduk, aklıma gelmemişti teşekkürler:)

  evet perisihri ahşaptan üretmişler

  YanıtlayınSil
 4. Kumaştan menteşe yapabilirsiniz. Hem görünmez hem de pratiktir.

  YanıtlayınSil
 5. Sergun merhaba ne zamandır 10marifette ben uğrayamadığımdan olsa rastlammamıştım sana ahşap panolar konunu görünce blog gezmeye başladım maşallah her biri birinden harika temiz çalışmalarına gıbta ile bakıyorum malum bendeniz aceleci biri olunca neyse yukardaki konuda menteşe problemi beni açar demişsin o konuda yazayım istedim.1. şık: yapı marketlerde 3-4 cm menteşeler mevcut 2 şık ise başını kopardığın bir iğne ile bu tür kapıların açılıp kapanması mümkün oluyor ben minyatürde 3000 gece düşün taşın bulduydum belki bilgiler içine yarar diye düşündüm yazamak istedim.görmek istersen benim blogta resimli görüntüler mevcut.kolay gelsin.KONDOR

  YanıtlayınSil
 6. merhaba kondor, teşekkür ederim:)
  iğne ile yaptığın menteşe sistemini görmüştüm. ara ara uğruyorum bloğuna yeni neler var diye. çok bekletme bizi:)

  YanıtlayınSil