17 Şubat 2010 Çarşamba

sinir harbi!!

bir çalışan bu kadar mı işini sevmez, bu kadar mı gönülsüz olur. hadi sevmez de bu kadar mı kaba olur...
ne yazarsam hakaret kapsamına girmez, suç teşkil etmez diye düşüne düşüne yazıyorum ama bu ptt çalışanı sabrımı zorluyor.

daha evvel de yazmıştım, zoraki çalışıyor, surat asıyor diye ama hiç bu kadar sinirlenmemiştim.
önceki 2 gönderimimde olduğu gibi bu seferkini de aynı şekilde paketledim gittim. ben bunu alamam diyor, farklı bi paketleme istiyor. yahu diyorum siz aldınız daha önce 2 kez, tıpatıp aynısıydı. yok diyor ben almam bu şekilde, almamışımdır.
be adam ben sana nasıl ispatlayayım 1 ay önce olmuş olayı, kaldı ki ispata da gerek yok işini yap demi!!
bir de diyor ki, siz yaptınız daha önceki işlemi deyince, "ben hatırlamıyorum"
hatırlamak mı, 1 ay önceydi, fesupanallah....

hadi paketi değiştirmek de iş değildi bunun gereğini "insan" gibi açıklasaydı. ama o kabalaşmayı tercih etti. benim sinir tavan yaptı. sağlam bi şikayet dilekçesi yazmadan da kendime gelemeyeceğim..

o sinirle okuldan çıkan öğrencilerden bir iki tanesini boğuyordum nerdeyse, çocuklar kalabalıklaşınca niye savruk savruk yürüyorlar :)
düşünün tam okul çıkış saati. grup grup onlarca minik ve başka gruplarla birlikte anneleri üstüme üstüme geliyorlar. çocuklar oraya buraya koşuyor, birbirlerine saldırıyor, itişiyor..
anneleri de diğer annelerle birlikte durum değerlendirmesi yapıyor. "öğretmeni benim çocuğa haksızlık yaptı" "bizim oğlan çok zeki aslında ama çalışmıyor" hı hı..
bir de en tahammül edemediğim şeylerden biridir, kaldırımda yürürken önümdeki anneler grubu bir anda duruyor o şekilde devam ediyor konuşmaya. arkadan gelen mi, amaaaann, kim düşünüyor ki.

sırf bunlar yüzünden akşamları okulun önünden geçmiyordum, bugün bi işim olduğu için ordan geçtim, sinirin üzerine cila gibi oldu.
oooyyyyy çok dolmuşum.

13 yorum:

 1. oyy hislerime tercüman biri..
  ben de her akşam okuldan çıkarken velilerim iki adımda bir durdurup benimki bugün nasıldı demesinden yoruldum..bi açın yolumu yaa bi açın yaa..

  YanıtlayınSil
 2. Haklısın Serguncum, bence de yaz dilekçeni.
  Ahh o kaldırıma yayılıp bekleyen, arkalarındakilere geçit vermeyen insan müsveddelerine bir kızıyorum ki, çocuk çocuk ta, kazık kadar insanlar da aynı. Bazen cinnet geçirip tarayasım geliyor hepsini.(bazen yani:))

  YanıtlayınSil
 3. aaah yazık ya.seni öyle iyi anlıyorum ki.
  ptt ile kargo gönderme konusunda bende şikayetçiyim ama seninki kadar ters birine henüz rastlamadım.fakat nedense ptt çalışanları kargoyla bişey göndermemiz için ellerinden geleni yapıyorlar gibi bir his uyanıyor benimde içimde.

  okul çıkışları, çocuklar ve anneleri konusuna gelince. bu benim rutin hergün yaşadığım olay. ne sen sor ne ben söyliyeyim diyeceğim. eve gelince uzun bir süre müzik bile dinlemiyorum.sesizliğin sesini diniyorum. huzuuur....

  YanıtlayınSil
 4. canım benim ptt çalışanı konusunda sana destek veriyorum.. bunları bence şikayet edelim.. ama kime.. üstü de aynıysa elemanlarından hesap sormazlar bende bugün postaneye gittim paket göndermeye.. bir bey paketi verdi işlemi diğeri yapacaktı.. o da kadın ve suratsız bişi, ne kafasını doğru düzgün kaldırdı baktı nede sorulara cvp verdi.. ağzından kelpetenle laf aldım.. abuk sabuk cvp lar verdi.. neyse işimi yapması gerekiyordu ama ben okuduğu gazetesinden gözlerini ayırmasını bekledim.. kısa bir ptt macerasıydı ama sinir olmaya yetti de arttı bile..
  yani ekmek parası kazanıyorlar ama görevlerini hakkıyla yapmadıkları için helal oluyormudur bu bilmiyorum..

  YanıtlayınSil
 5. yazını okuyunca benim de aklıma geldi şimdi sinirlerimin tavan yaptığı anlar.
  önce özenle paketlediğim kutumu içine bakmak için açtırmaları,sonra da içine sevgi sözcükleri yazılmış notcuğu görüp, "bunun içinde mektup var,yassah,böyle gönderemezsiniz kargoyu" demeleri..
  minnacık bebeğimi evde emanet edecek birini zar zor bulup da,kargo gönderme saatinin bitimine 10 dk. kala nefes nefese gittiğim ptt ve gönderemediğim kargo!
  uyh ben de dolmuşum :)

  YanıtlayınSil
 6. herkes işini hakkıyla yapsa,severek yapsa, türkiye 50 yıl ileride olurdu.Halbuki o işi deli gibi severek yapacak ve bu işi bulduğuna şükür edecek milyonlarca insan varken bence acımadan şikayet et. bu ülkede ağlamayana meme yok.sevgiler.

  YanıtlayınSil
 7. bence de şikayet et ve mutlaka cevap beklediğini de yaz bakalım ne diyecekler :)) canım aynı sorunu bende yaşıyorum hem öğlen hem akşam okul çıkış saatinde okulun önünden geçiyorum. ve senin yazına birde saygısız servis şöförlerini eklemek istiyorum bende.....

  YanıtlayınSil
 8. kocaman alkışlıyorum seni. inan şu an işyerindeyim ve kahveyi bıraktığım halde(meleğim gelecek insallah), kahve aldım elime. işleri yeterki başkası yapsın.. biraz sakinleşeyim yazarım bende.

  YanıtlayınSil
 9. ben bu paketi açıp kontrol etme işini hiç anlamıyorum ya. başıma gelmedi ama çok duydum.
  belki gönderdiğim şey çok özel, belki sahibinden başkasının görmesini istemiyorum. özel kargolar bu şekilde çalışmazken bunun mantığı nedir ki..

  YanıtlayınSil
 10. Sevgili Serguncugum bugün zor bir gün yaşamışsın gerçekten ama ben buna sadece talihsizlik demek istiyorum. Her insan bir değil ptt de her çalışan da işini Allahtan sizin oradaki ptt gibi yapmıyor. Bir de benim sana bir önerim olacak buyuk postahaneler yerine mahalle arasındaki küçük ofice postaneleri bir dene hem cok kibarlar hem de oyle paketi aç içini göreyim diye de muamele etmiyorlar. Ben mesela buradaki ofice den son derece memnunum gide gele dost olduk inan dene derim:)Bugün mesela oyle tuhaf bir paket gönderdim ki adam gık demedi senin yazdıklarını okuyunca şaşırdım üstelik vah be dedim:)geçmiş olsun:)

  YanıtlayınSil
 11. muhakkak işini hakkıyla yapanlar da vardır, eminim, ama bu şekilde o kadar çok şikayet işitiyorum ki..
  mahalle arasındaki şubeleri deneyeceğim en kısa zamanda:)

  YanıtlayınSil
 12. Fiammaya katılıyorum. Ben bu yazıların üzerine pttnin iletişim bölümünden, bizim ptt çalışanlarını onore edecek bir teşekkür mesajı yazdım. Çünkü gerçekten çok ilgililer. Dünkü paketimi açtırdılar benim ama merak ettikleri için... Abla ne var bunlarda, sürekli gönderiyorsun, çok merak ettik neler yaptığını dediler. Ben de kıramayıp açıp gösterdim, iltifat ettiler. Kıkırdadılar. Bir kahkaha bir kalem pirzola, insan olmak güzel şey, değerini bilene.

  YanıtlayınSil
 13. valla süpermiş, ben de öyle çalışanla karşılaşmak istiyorum:)
  şikayetimi bildirdim. bakalım ne cevap gelecek

  YanıtlayınSil