6 Nisan 2010 Salı

torpil

ofis penceremin karşısındaki apartmanda oturan bi teyze var.
mutfak penceresinin önüne ufak bir masa yerleştirmiş, zamanının büyük kısmını orada geçiriyor. çaylar içiliyor, bişeyler atıştırılıyor, sokak gözleniyor.. bir de güzellik yapıp pencerenin önüne kuşlar için yemler bırakıyor. daha doğrusu, kuşlar için değil de tek bir kuş için.

ara ara teyzeyi izlemeyi kendime iş edindim nerdeyse.. kuş geliyor camın önüne tam yemleri yiyecek, eğer o açık renkli güvercin değilse cama bir iki tık tık, pırrr uçup gidiyor zavallıcık..
ama beklediği / beslediği açık renkli güvercin gelmişse hiç ilişmiyor ki rahat rahat yesin. yanına başkası gelirse hemen müdahale ediliyor, özenle kovuluyor.

ben de şaşkınlıkla izliyorum bu torpili..

6 yorum:

 1. NİNEM YA YAŞLANINCA ÖĞLE OLUYOR İNSAN.BELKİ O KUŞ ÇOKSEVDİĞİ BEKLEDİĞİ BİRİ OĞLU KIZI HERGÜN ONU BEKLİYOR,TORPİL ONDAN.ÇİÇEKLERLE KONUŞMAYA BAŞLIYORSUN,ÖZLEM BAŞLADIMI

  YanıtlayınSil
 2. Babaannem 87-88 yaşında var. Etrafındakilere bişeyler için kızıyor ben şöyle demedimmi diyor mesela. İçinden geçeni söyledi sanıyor, yaşlılık zor. Belki yanlızlığı açık renkli kuştur, kimseyle paylaşamaz :)

  YanıtlayınSil
 3. çok hoş . Dediğin kadın annem olmasın . hayatının çoğunu mutfakta oturup çay içmekle geçirir de :))))

  YanıtlayınSil
 4. amanın yoksa ben sizin evi mi gözetliyorum minimalist:)))

  aslında hiç o açıdan bakmamıştım ninem, belki de öyle bi anlam yüklemiştir..

  YanıtlayınSil
 5. ne ilginç insanlar var gerçekten anlamak mümkün değil

  YanıtlayınSil