26 Ağustos 2010 Perşembe

son günlerde

son 4-5 gündür geceleri uykusuzlukla geçiyor.

öğretmen atamaları açıklandı ya, eşim için tercihleri yapıp bitirdik nihayet dün. ama o süreç ne kadar zormuş, insanın başına gelmeyince bilmiyor.

25 adet okul seçme hakkımız var fakat bunun kat be katı fazla şehir, ilçe, okul var. sürekli bi gel-git. "bak şu ili yazalım Ankara'ya gelip gitmesi kolay olur, bak şunu bunun bir üstüne alalım güzel bi şehirmiş.." miş miş.. mişlerden başka pek de bişey yok..

resmen haritayı önümüze açıp il seçiyoruz. başka hiçbir bilgi yok, orda yaşam nasıldır, neler var neler yok bilmiyoruz. internetten edinebildiğimiz kadarı işte..

bu esnada apaçık görüyorsunuz ki sistem bozuk.. insanlar onca yıl okul okuyorlar ama yine seçiliyorlar hem de hiç adilane olmayan bir biçimde..

hal böyleyken böyle.. önümüzdeki hafta belli olacakmış sonuçlar, bakalım bizi ne bekliyor yeni günlerde. kim gidecek kim kalacak...

9 yorum:

 1. hayırlısı olsun. bursayı seçebilirsiniz, eğer ki branşınızda kadro açığı varsa. istanbul gibi hareketli olmasa da bereketli bir şehirdir, bursa.
  sırf öğretmen olabileyim diye güzel sanatlar değil de, eğitim fakültesi tercih etmiştim zamaninda. valla ben de bilemiyorum; sistem bozuk, sınav şaibeli, tam puan alanlar hileli, ne olacak memleketimin bu hali...

  YanıtlayınSil
 2. yaa evet bir de işin o kısmı var. hileli hurdalı puanlar. burunlarından gelsin:)

  YanıtlayınSil
 3. Hayırlısı olsun kızım.Taşrada yaşamaktan korkma. Eşinle birlikte olduktan sonra dağ başı bile olsa fark etmiyor. Yeter ki huzurunuz olsun. Tecrübeyle sabit. Bak buralarda yaşadık. Afyon, Ağrı, Erzincan, Çorum, Muş, Konya Ilgın, Aksaray ili ve de şimdi Marmaris. Merkez Ankara oluyor hep. Gelip gidip aileni de görüyorsun. Bir dünya güzel insan tanıdık. Tâ Ağrı'dan kalkar Marmaris'e tatile gelirdik çoluk çocuk. Mâceranın bini bir para.
  İyi olacak herşey merak etme. Sevgiler.

  YanıtlayınSil
 4. Hayırlısı olsun adınıza inşallah.

  YanıtlayınSil
 5. Allah kolaylıklar versin. Hakkınızda hayırlısı olsun...

  YanıtlayınSil
 6. sevgili sergun bloğuma hoşgeldin çok memnun oldum ben sizi blog kurmadan önce 10 marifetten sürekli takip ediyordum çalışmalarınız çok güzel ellerinze sağlık ...
  inşallah sizin için en hayırlısı ve gönlünüzden geçen olsun sevgiyle kalın şansınız açık olsun

  YanıtlayınSil
 7. hakkinizda hayirlisi olsun, umarim rahat edeceginiz guzel bir sehir cikar sansiniza.
  sizin durumunuz en azindan KPSS magdurlarindan bir gomlek iyi, uzmeyin bence kendinizi bunlara ;)
  sevgiler

  YanıtlayınSil
 8. hayırlısı ve gönlünüzden geçen olsun..

  YanıtlayınSil
 9. iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. umarım sonuç da iyi olur:)

  YanıtlayınSil