21 Ekim 2010 Perşembe

uydurmaya devam / çift taraflı kolyeler

 etsyde rastlayanınız vardır mutlaka, scrabble taşları üzerine resin kaplama yapıyorlar, kenarları öyle ahşap olarak kalıyor. ben de hazır elimde bir sürü ahşap parça var, bu şekilde kolyeler yapayım diyerek başlamış, pasajda listelemiş ve satmıştım ki pasajda ilk negatif puanımı bu kolyeden aldım:))) sebebini sorduğumda, alıcının yorumu "kenarları ahşap kalmış" olmuştu :)) sonra yalnızca kendim için yaptım o kolyelerden:)
 geçtiğimiz akşam takvim üzerindeki kırmızı desenin yüzük olarak çok iyi duracağını düşünmemle aynı anda resinle kaplayıp sertleştirme fikri uyandı zihnimde. sonra bi gaz daireler kesip farklı desenleri sırt sırta yapıştırdım. bi yüzlerini resinledim, iki akşam kurudular, sonra diğer yüzlerini resinledim iki akşam da öyle..
çapları 2.5 cm'lik kolyeler, 2 cm'lik yüzükler..
 takvim dediğim de, hani kimi dergi kapaklarında da vardır. üzeri şeffaf plastik kaplı gibi, kolay yırtılmaz, üzerine sıvı döküldüğünde emmez hemen.. işte böyle bi masa takvimi..
 bu ikili fotoğraflar kolyelerin ön ve arka yüzleri, 1 kolye=2 kolye gibi bişey oldu:))

7 yorum:

 1. Eh bu tarz şeyleri yapan bilir tabi eksi vermek kolay:) Bence gayette harika olmuşlar ellerine sağlık...

  YanıtlayınSil
 2. Ey resin, ne şanslısın ki Sergun'un aklında ve elindesin:)) O senden daha neler neler yapar:)))
  Hârika olmuşlar. Ellerine sağlık.

  YanıtlayınSil
 3. pek güzeller ellerine sağlık sevgiler SLN

  YanıtlayınSil
 4. teşekkür ediyorum:)

  Nedret Abla deniyorum diyelim, şımarırım yoksa:)

  YanıtlayınSil
 5. o negatif yorumda nazar boncuğun olsun canım ya ellerine sağlık çok güzeller ben de deneyeyim bunlardan.
  küçüksehylerin yaptığı yüzükler var ya onun gibi kolye ve yüzük aparatı aradım ama bulamadım onlarla birşeyler denemek istiyordum ama bakalım kısmet bi yerde karşıma çıkacaklar elbet zamanı var demek ki :)
  SEvgiler

  YanıtlayınSil
 6. ben de o aparatlardan çok aramıştım ama bulamadım. etsyde filan satılıyor ama shipping ücreti filan derken pahalıya geliyor malesef (blank pendant tray diye aratabilirsin almak istersen)

  YanıtlayınSil
 7. Sergun ben de beğendim,çok güzel görünüyorlar.

  YanıtlayınSil