27 Ocak 2011 Perşembe

kapı süsü - masal


sebebini anlayamadım bi biçimde bloğumu bazılarınız açamıyor, bazılarınız da açıp yorum bile bırakabiliyor. kaynağını çözebilsem bi çaresine de bakmayı deneyeceğim ama yok:) dolayısıyla görebilenler için kapı süsüm huzurlarınızdadır efendim:)

hani bi pano vardı, bunun büyükçe ve çift katlı hali. işte onu azıcık kırptım, orasını burasını sündürdüm derken bu kapı süsüne dönüştü.. (bu sündürmek lafı da autocadden yapıştı dilime -stretch komutu- mevzu ahşap olunca garip duruyor biliyorum:) )


yine iki katlı ve boyutlu bir çalışma oldu. alttaki ahşap plaka tek parça, üstteki de yine aynı boyutlardaki plakadan oyularak çıkarıldı.

en alttaki resimdeki ise beğenmediğim ilk çalışma. resmi büyütüp bakarsanız, üstteki tabakayı hiç çerçeve payı bırakmadan kesmişim, e çerçevesiz de güzel durmadı, bitmemiş gibi.. ben de ince çıtaları dört bi yanına yapıştırarak çerçeve yapmaya kalkıştım ama yapıştırıcı izleri, kalan boşluklarla filan içime sinmedi.

çerçevesiyle bi bütün olacak biçimde oturup baştan yaptım ben de..

8 yorum:

 1. UZUN BİR SÜRE AÇAMAMIŞTIM.ELİNE SAĞLIKK

  YanıtlayınSil
 2. Uğraştığına değmiş. En alttaki tepsi gibi görünmekteymiş. Şimdiki hâli süper. Sayfanın açılmasını sabırla bekliyorum. Sonunda açılıyor:))

  YanıtlayınSil
 3. çok güzel bir çalışma olmuş yine, ellerine sağlık

  YanıtlayınSil
 4. Çok güzel olmuş emeklerine sağlık, kapı süsü yerine duvar panosu olsun bence, çok asil duruyor.

  YanıtlayınSil
 5. Emeğine sağlık çok hoş olmuş ..

  YanıtlayınSil
 6. Ne severim bu masalı da :) çok güzel olmuş çerçevesi de tamamlanınca, elinize sağlık

  YanıtlayınSil
 7. teşekkür ediyorum yorumlarınız için. bu şekilde boyutlu kapı süslerinin devamı gelecek diye umuyorum, henüz çizim aşamasındayım:)

  YanıtlayınSil