16 Şubat 2011 Çarşamba

karışık duygular içindeyim :)


-bizim Seko (kardeşim) fotoğrafa meraklıdır, festival falan bişeyler yapıyorlar okulda. dün bendeydi. makinesinin yanında bir de ışık kaynağı getirmiş oynadık azıcık. böyle 500 wattlık baya güçlü bişey. öyle ki onu kapatınca bi an salonumuz ne karanlıkmış dedim:)

demek ki, ben fotoğraf çekmek için gün ışığını bekliyorum, işe çıkmadan hemen önce, sabah perdeleri açıp ezik ezik debeleniyorum. siz sevgili fotoğrafçı arkadaşlar isterseniz gece 1'de fotoğraf çekiyorsunuz. çok kıskandım sizi :)


-fırından yeni çıkmış sıcak simit + çay + pınar beyaz üçlüsüne bayılıyorum resmen. nasıl keyifle yiyorum anlatamam, o ne basit bir menü aksine ne güzel bi lezzet, kahvaltı uzadıkça uzasın istiyorum, o derece yani :)

ama biliyorum pınar beyaz denen o nefis şey çok ama çok zararlıymış, asla tüketilmemeliymiş, başka peynirler eritilerek yapılıyormuş, bol bol katkı maddesi içeriyormuş filan. sevgili krem peynir üreticileri, sorarım size, :) tamam bana bi faydası olmayıversin o peynirin ama zarar da vermesin. böyle nötr, sadece keyiften yiyebileceğim bişey olsun. olmaz mı ki?


-bir iki gündür gezilecek yerler araştırıyorum. nerde kalınır, nereleri illaki görülmelidir.. önümüzdeki günlerde 3-5 günlük izinim de yok ki neyse bu heves:) tatili özledim sanırım. pek iş de yok bu günlerde, baksanıza vakit kah internetten ev bakarak, kah görülecek yeni yerler seçerek geçmekte.
sayın patronum bari bıraksanız da gitsek, hı :)

4 yorum:

 1. Ben bu çizim masasına BA-YIL-DIM:)))
  Çok bayıldım:)) Oğlumun odasında da var bir tane. Güzel sanatlar Grafik Tasarım da 2 dönemlik ders olarak koymuşlar. Ankara kazan biz kepçe masa arayıp almıştık. İşi 1 senede bitti. Şimdi gavur ölüsü olarak görevine devam ediyor. Oğlum da çöpünü bile atmayanlardandır.Attırmıyor, sattırmıyor. Üzeri tabii böyle senin yaptığın gibi değil. Masa olarak her nevi karışıklığa maruz kalmış bir şekilde yer işgal etmeye devam ediyor:))

  YanıtlayınSil
 2. benim "kocaman" masam da annemlerde eski odamda yer işgal etmeye devam ediyor. hakkaten atsan atılmaz, satsan satılmaz bişey:)

  YanıtlayınSil
 3. :)))) Bende bu moddayım şimdi. Canım Assos'u görmek istiyor. Oğlumu alıp şöööyle deniz kenarına tatile gitmek istiyorum.
  Bende krem peynirleri çok seviyorum simitle ama gıda mühendisi ve denetim elemanı olarak bir tavsiye: içindekiler kısmına bak. Krem peynirlerin çoğu eritme peyniri ama bir kısmı direkt mayalanıyor. Şimdi marka adı aklımda yok ama dediğin gibi eritilen peynirlerin çok sağlıklı olduğu söylenemez

  YanıtlayınSil
 4. Ben daha tatilden yeni gelen şanslılardan biri olduğum için tatil fikri uzak geldi:)Ne tarz tatil sevdiğinizi bilmeyerek öneride bulunuyorum tabii...Efes yakınlarında Şirince köyü, Assos da güzel fikir, Bozcaada, gene Edremit tarafına yakın Yeşilyurt köyü, Cunda adası, Ankara`ya daha yakın olsun derseniz Safranbolu, Bolu-Göynük gibi ilk aklıma gelen yerler...
  Eritme peynirleri maalesef yazdığınız gibi. Ben de çocuklara alırken mutlaka dikkat ediyorum, içindekiler kısmını mutlaka okumak gerekiyor. Eritme peyniri olmayanlar da var neyse ki.

  YanıtlayınSil