29 Mayıs 2011 Pazar

yatasım gelmiş meğersem

-önce yutamama sorunuyla başladı herşey. muayene edildi, faranjitmiş.
-sonra nefes tıkanıklığı ve düzensizliğiyle acile gidildi, oksijenimizi aldık ferah ferah.
-sonra emin olalım kbb'ye görünelim dedik, ilaçlarımızla birlikte kardiyolojiye yönlendirildik.
-kardiyolojide muayene, kan testi, röntgen, eko, ekg derken şimdiye değin hiç ihtiyaç duymadığım, bilmediğim aşamalardan geçildi. şükür ki temiz çıktı herşey.
-sonra bir de göğüs hastalıkları görsün denildi. solunum testi yapıldı. astım şüphesi ve nefes açıcı spreylerle eve dönüldü.

tüm bunlara stres ve mide bulantısı eşlik etti. bol bol da uyku ve gündüz kuşağı programı..

öğrendim ki, ne kadar kötü düşünülürse ve stres olursa o kadar güç toparlanılıyor.
hastaneye bi bulaştın mı gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

ve dilek dilerken önünü arkasını düşünmek gerekiyor. "bi yatsam şöyle, iş olmasa" diyorsun sonra al işte der gibi 1 hafta boyunca yatıyorsun :))

26 yorum:

 1. geçmiş olsun Allah sağlık versin hepimize...

  YanıtlayınSil
 2. Çook geçmiş olsun. Dinlenmekten başka yolu yok iyileşmenin. Bol sağlık diliyorum.

  YanıtlayınSil
 3. ÇOK ÇOK GEÇMİŞ OLSUN SERGUNCUĞUM,KORKMA HEPİMİZ GEÇİRDİK AYNI BELİRTİLİ HASTALIĞI.SALGIN VAR GİZLİYORLAR GALİBA,4 YAŞINDA KUZUMU 4 DEFA HASTANEYE YATIRDIK.ASTIM OLDU DEDİLER SONUN DA . ŞÜKÜR ŞİMDİ HİÇ BİRŞEYİ YOK.DİNLEN BOL BOL.

  YanıtlayınSil
 4. Çok geçmiş olsun Seldacım, tetkiklerinin temiz çıkmasına çok sevindim. Allah hastaneye düşürmesin, ama yokluğunu da göstermesin.

  YanıtlayınSil
 5. Geçmiş olsun kızım. Aman dikkat et kendine. İyice dinlen. Evet,hastalık olmadan dinlenmek daha iyi muhakkak da, böyle durumlarda da sağlığın değerini anlıyor insan. Sevgiler.

  YanıtlayınSil
 6. Hani derler ya ağzınızdan çıkan duaya dikkat edin gerçekleşebilir diye..Gerçekten bişeyi isterken hep iyi olucağını düşünürüzde ters tepiceği aklımıza gelmez malesef..Benimde başıma gelmişliği çoktur böyle olayların.
  Çok çok geçmiş olsun.Bir an önce toparlarsın umarım..Sevgilerimle .SLN

  YanıtlayınSil
 7. geçmiş olsun serguncum yaa, arada ben de evde yatıp, hiç bir şey yapmamak istiyorum ama, sağlık başka tabii. Hastalık olmasın, keyfi yatışlar olsun.

  YanıtlayınSil
 8. Serguncuğum çok geçmiş olsun dikkat et ve iyiyim diye ayaklanma dinlen ki tekrarlamasın, tonsilo faranjit olmuşsun sanırım, salgın var ki gizliyorlar,ben de geçirdim ocak ayında ve ani ateş yükselmesi yüzünden bir de bayıldım. Bayılınca düştüğüm içinde halen sol kolumla, parmaklarımla belimle boynumla uğraşıp duruyorum, emarlar doktorlar çok iş açtı benimde başıma, 4 kere daha acile kalktım bu yüzden:(

  YanıtlayınSil
 9. aa çok geçmiş olsun :( evde olunsun ama hep sağlıklı olunsun inş

  YanıtlayınSil
 10. geçmiş olsun,ne demişler ne dilersen hayırlısını dile diye ama ne güzel ettiği lafın farkında olanlardansınız,size bişeycikler olmaz kuzum ;)

  YanıtlayınSil
 11. geçmiş olsun..
  ama bir tek sen değilsin çoğu kişi aynı durumda..

  YanıtlayınSil
 12. Geçmiş olsun canım.En kısa zamanda toparlanman dileğiyle:)Sevgiler..

  YanıtlayınSil
 13. Geçmiş olsun Sergunum, allah acil şifalar versin...

  Bu arada nete son zamanlarda giremediğim içim malumkoşuşturmacadan dolayı yaptıklarını yeni inceledim hepsi de birbirinden güzeller. Ellerine emeklerine ve fikrine sağlık şekerim, sevgiler...

  YanıtlayınSil
 14. Çok geçmişler olsun,umarım en kısa sürede atlatırsın,Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 15. ninecim, fiammacım sizlere de geçmiş olsun..

  hepinize iyi dileklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. bi yandan çalışmaya da başladık, yavaş yavaş atlatmaktayız bakalım:)

  YanıtlayınSil
 16. Geçmiş olsun Seldacım. Şimdi okudum, geç oldu kusurabakma:( Allerjik olabilir mi, test yaptırsaydın ya,malum boya, vernik vs. ile çok haşır neşirsin.

  YanıtlayınSil
 17. teşekkür ederim Sibel Abla, yaptırmadığım test kalmadı, herşey temiz. sonuç büyük oranla strese bağlandı. toparlıyorum yavaş yavaş :)

  YanıtlayınSil
 18. Hay Allah ya! Seldacım, geç okudum yazını, kusura bakma. Çok büyük geçmiş olsun... Allerji testini daha geniş kapsamlı tekrar yaptır derim. Mesela bizim Serhat'ın test için verilen süreden çok sonra vücudu reaksiyon veriyor, allerjenlere:(

  YanıtlayınSil
 19. Ayçacım sağolasın. güvendiğim bi doktor arkadaşıma yeniden muayene oldum, testler filan yapıldı bişey çıkmadı şükür. bir tek mide ile ilgili sıkıntılarım kaldı bi endoskopi yapıp göreceğiz bakalım:)

  YanıtlayınSil
 20. hasta olduğunu okuyunca geçmiş olsun diyeyim dedim.
  Artık iyileştiğini umuyorum.Sevgiler

  YanıtlayınSil