6 Temmuz 2011 Çarşamba

bugün hayatınızın geri kalanının ilk günü

ntv radyoda cumartesi öğleden önceleri program yapan birinin sözü bu. ismini hatırlayamadım şimdi..
son haftalarda Zeki Müren ile ilgili programlar yapıyordu; bir filminden parça parça sahneler ve filmdeki şarkıları... son derece keyifle dinliyorum ve her yayını kapatışında bu cümleyi kuruyor. "unutmayın, bugün, bundan sonraki hayatınızın ilk günü"

bari dedim, bu cümle için bir adım atayım, isteklerimi gerçekleştirmek için beklemeyeyim ve epeydir gel gitlerini yaşadıktan sonra cuma günü istifamı verip işten ayrıldım..
karar verene kadar zor da, sonrası ne kadar feraaaah, ne kadar tatlııııı :)

son bir kaç gün eve alışma süreci, tembellik, kitap, yemek ve arada el oyalama ile geçiyor. eşim de evde. sanıyorum yeni bir işe başlayana kadar en uzun tatilimizi yapmış olacağız.

bi yerlere gitmek için hastane işlerimin sona ermesini bekliyoruz. baryumlu film ve endoskopi randevularım kaldı. bunların sonucunda da "bişeyiniz yok sıkıntılar stres kaynaklı" derlerse strese sokucam onları, o olacak:)

6 yorum:

 1. Seldacım, öncelikle sağlığınla ilgili testlerin iyi haberlerle sonuçlanmasını diliyorum. İşe gelince derin mevzu, seni bu karara ittiyse, en iyisini yapmışsın derim, umarım gönlüne göre daha iyilerini bulursun.

  YanıtlayınSil
 2. ne güzel bir sözmüş, bu ara ihtiyacım var böyle sözlere önümüzdeki bir hafta kulağıma küpe olacak tşk:)

  vee inşallah bu kararınız hayırlı olur,

  ayrıca tekrar geçmiş olsun, stres kaynaklı demeleri birşey çıkmasından iyidir:) umalım öyle olsun

  sevgiyle kalın

  YanıtlayınSil
 3. En son da psikiyatriste uğramayı ihmal etme derim. İşten ayrılmanı anlamlandıramadım ama vardır bir bildiğin. Gençler hastalanınca çok üzülüyorum ben:((

  YanıtlayınSil
 4. oh iyi yapmışsın serguncüm arada kendimize mola vermeliyiz.Toprak bile nadasa bırakılıyor ama değilmi...

  YanıtlayınSil
 5. Gerçekten de hep anı yaşamayı unutuyoruz ama aslında bugün bir kez var,bir daha olmayacak!Bu nedenle bence çok iyi yapmışsın,madem kafanda böyle bir karar vardı,bir an önce uygulamaya koymakta fayda var.Umarım daha iyi,gönlüne göre bir iş bulursun ve ne kadar doğru bir karar verdiğini bir kez daha anlarsın:)

  YanıtlayınSil
 6. Seldacığım, stresi çok küçümsüyoruz hepimiz ama her şeyin altından çıban gibi çıkıveriyor aslında.İnsanın bütün dengelerini bozuveriyor bir anda yılların birikimleri:( Dilerim işle ilgili aldığın kararlar ve bundan sonra yüreyeceğin yolda hep stresten uzak sağlıkla geleceğe yol alan adımların olsun.

  YanıtlayınSil