17 Ocak 2012 Salı

bebeklerle iletişim için kartlar


bebekler belli bir aya kadar siyah-beyaz gibi zıt renkleri ve dairesel biçimleri algılayabiliyormuş.
ilk aylarda onlarla iletişim kurmak için bu tür kartların önemi büyükmüş. hem bizdeki kaynaklardan hem de yabancı kaynaklardan edindiğim bilgi bu yöndeydi..

bebekle iletişim kurmak isteyen kişi kartı göstererek onunla konuşuyor. gösterdiği kart hakkında bişeyler anlatabiliyor yahut o hayvanı taklit edebiliyor vs..

bizde monozebra diye bir marka bu işi yapıyor, duyan vardır sanıyorum. iki farklı temada kartlar satıyorlar.
yurt dışında da bu tür kartlar epeyce satılıyor ve kullanılıyor.

biraz kullanım videolarını filan izledim de, sahiden bebekler pür dikkat resme bakıyor. kartı hareket ettirdikçe gözleriyle takip edip anlatıcıyı dinliyor.

6 adet karta 20 lira vermek işime gelmedi açıkçası. ben de nedir ne değildir epeyce araştırdıktan sonra en uygun resimleri bulup çıktı aldım, uygun kartonlar üzerine yapıştırarak kartlarımı hazırladım. küçük bey gelsin bi test edeceğim bakalım:))


6 yorum:

 1. zeka testlerindede bu tarz kartları kullanıyorlar bende bu aralar araştırıyorum siz test edin sonucunu merakla bekliyorum

  YanıtlayınSil
 2. http://hi-and-low.typepad.com/my_weblog/2011/08/zoo.html

  YUKARDAKİ BAŞLIKLA ÇOK DA ALAKALI DEĞİL ANCAK, BU LİNKTE SENİN İLGİ ALANINA GİRİYOR ,GÖRÜNCE SENİNDE GÖRMEN GEREKİR DİYE DÜŞÜNDÜM İNCELEMEK İSTERSEN TIK TIK :))

  YanıtlayınSil
 3. hmm en kısa zamanda denemeli bunlardan, teşekkür ediyorum link için :))

  YanıtlayınSil
 4. Merhaba..Benim de 3 aylık bir oğlum var ve bu kartlardan yeni haberdar oldum,6 adet karta 20 lira vermek fazla geldiğinden uzunca resimlerini araştırdım ama bir sonuca varamadım,acaba resimleri paylaşabilmeniz mümkün mü?Ya da hangi sitelerden buldunuz?Şimdiden teşekkürler...

  YanıtlayınSil
 5. http://www.atolyesergun.com/2012/03/bebekler-icin-siyah-beyaz-kartlar.html şu başlıkta yayınladım. oradan bilgisayarınıza kaydedip çıktı alabilirsiniz

  YanıtlayınSil
 6. girdimmi çıkamıyorum senin blogdan.

  YanıtlayınSil