16 Haziran 2012 Cumartesi

yorgan pışpışlayan anne

Ege doğduğundan beri, 1.5 aydır, hemen hemen her gece aynı şey oluyor. uykuyla uyanıklık arasında, uykuya çok yakınken, Ege kucağımda sanıyorum, sarılmışım ona ama çok tedirginim yorgan üzerine gelecek diye.
mıkırdanmaya başlayıp da uyanır gibi olunca kollarımda birden boşluk hissediyorum. telaşla yorganı kontrol ediyorum ki oralarda mı anlayayım. sonra kendime gelip, Ege'nin beşiğinde uyanmak üzere olduğunu anlıyorum. bütün bunlar bi 30 saniye içinde olup bitiyor. her seferinde bi heyecan bi adrenalin:))

fakat önceki geceki halim hepsinden güzeldi. ben erken uyumuştum. eşim geldiğinde duyduğu "pat pat" sesini sordu, nerden geliyor diye. ben de yarı uykulu, Ege'yi uyutmaya çalışıyorum dedim. ama Ege yatağında uyuyor deyince ayıktım, meğer yorgana sarılmışım pat pat vuruyorum oğlanın poposu niyetine:))

bu arada işitme testinden geçtik çok şükür
daha evvel iki kez teste tabi tutulmuş ama bir kulağından sonuç alınamamıştı. doktor da abr/bera testini yaptırmamızı önermişti. sonra internette araştırdık ki, kulakta tıkanıklık olması çok karşılaşılan bir durummuş. test defalarca tekrarlandıktan sonra bile sonuç alanlar varmış.
bunları öğrenince bera testinden evvel bir kez daha denemek istedim çünkü bera için bebeği uyutmaları gerekebiliyormuş. 3. test denememizde sonuç aldık böylece.


5 yorum:

 1. hayırlı kandiller.bende ilk kızımda olduğum yerde sallanırdım.uyutuyom gibi.

  YanıtlayınSil
 2. ayyyyyyyy çok güldüm desem kızarmısınız?kendim geldi aklıma.kızımda aynen öyleydim yatardı yanıbasımda ben uykudan bir anda uyanırdım nerde çocuk diye,yada arkama yaslanır uyanıkken vede ayıkken ellerimi birleştirir sallardım ve bakardım çocuk uyuyor,bir mık uyanırdım,sürekli nefesini dinlerdim elim burnunda nefes alısını hıssederdim .nasıl bir duyguymuş anlat anlat bitmez nasıl birşey bu annelik halen şaşkınım.kolay gelsin büyük güç diliyorum size:)

  YanıtlayınSil
 3. Ah annelik... 24 saat mesai, uykuda bile:)
  Kandilin mübarek olsun, sevgiler canım.
  Ege'yi de öpüp koklarım...

  YanıtlayınSil
 4. Annelik böyle bir şey işte. Hoş gelmiş Ege bebek. Allah analı babalı büyütsün bahtını açık eylesin.

  YanıtlayınSil