6 Ocak 2013 Pazar

çıktı alınabilir oyun kartları

Ege'nin ilgi gösterdiği ilk oyuncak dönencesiydi, sonra da bez kitabını göstermeye başladım. kendisi tuttuktan sonra da şimdiye değin en favori oyuncağı oldu. kah evirip çevirip renklere baktı, kah hışırtısını duymak için salladı, tadına bakıp dişlerini kaşıdı, ya da resimleri gösterip uydurduğum hikayeleri dinledi.

bi ara kitaplığa bakmaya bayılıyordu, renk renk çok ilgisini çekiyordu. bir de ilk sözcük kitapları var. tek resimli minik minik. onları da çok sever. velhasılı kelam renkli şeyler, resimler çok heyecan verici geliyor ve sanırım her bebek için bu böyledir.

şimdilik yalnızca bakıyor resimlere daha sonra sözcükleri öğrenmeye başlayacak, renkleri, sayıları.. sonra basit ve az parçalı yap-bozlar yapacak, resim parçalarını tamamlayacak, eşleştirme oyunları oynayacak vs. vs.

bastırılabilir kart fikri, Ege'ye basit resimler çıktı alıp göstermekle başladı. hazırları dünya para, kendim düzenler çıktı alır veririm eline dedim. nasılsa stok fotoğraf satan sitelerde her türlü resim bulunabiliyor..

oyunlar için bize çok erken ama bir nevi ileriye yatırım yapıyorum :) kartları hazırlamışken de dükkana yükledim bakalım neler olur.

şimdilik mevcutları şöyle kabaca anlatırsam:


hayvan resimlerini gölgeleriyle eşleştirme oyunu var.
a4 kağıda göre ayarlandı. toplam 2 sayfada - 30 kart var.
yalnızca hayvan resimleri iki kez bastırılarak ters çevrilip eşini bulma oyunu da kurulabilir.
hayvanların kafa ve gövdelerini tamamlama kartları.
2 a4 kağıtta toplam 6 hayvan olmak üzere 12 kart var.

"hangi kafa hangi hayvana ait" oyununun yanı sıra farklı kafaları farklı gövdelere yerleştirip farklı versiyonlar elde edilebilir.


meyveleri isimleriyle eşleştirme kartları
tek sayfa çıktı alınacak. 10 adet meyve ve ismiyle birlikte toplam 20 kart var.
yine iki çıktı alınıp hafıza oyunu oynanabilir. hayvanlı ikili tamamlama kartları
2 sayfada toplam 8 hayvan ve 16 kart bulunuyor.
iki kart tamamlanarak hayvan oluşturuluyor.
yine farklı kombinasyonlar denenebilir.
sayı kartları
12 ye kadar sayıların olduğu kartlar.
her sayı farklı hayvanlarla gösteriliyor


ikili kuş tamamlama kartları
yine 2 sayfada toplam 8 kuş olmak üzere 16 kart bulunuyor.
amaç ortadan kesilmiş kuş resimlerini tamamlamak.


4 mevsim ağaçları
mevsimleri anlatan 3 parçalı basit yap-bozlarhepsi çıktı almaya hazır olarak pdf dosyası şeklinde gönderiliyor.
kalın kağıda çıktı almak daha iyi sonuç verse de istenirse normal kağıda çıktı alınıp karton üzerine de yapıştırılabilir yahut olduğu gibi kullanılabilir. nasılsa tekrar tekrar çıktı alma şansı var.

şayet edinmek isteyen olursa etsy ile uğraşmaya gerek yok, mail atmak yeterli.
sergunblog@gmail.com

7 yorum:

 1. süper bişi hemen indirip yapıcam kızıma. uzun zamandır aradğım birşeydi tşkler sergun...

  YanıtlayınSil
 2. ben indireyim dedim ama print edecek bi yer bulammadım. il sayfadakileri kaydedbildim sadece öle 20-40 kart falan yok:((bana mail atabilirsmiiniz bu kartları.. çok tşk ederim hepsi tam kızıma göre
  gizelmli@gmail.com

  YanıtlayınSil
 3. Hepsi çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. Bu kartlarla oyun oynayabilir kıvama geldiğimiz ilk fırsatta alıp basacağım;) Yalnız sert kartonlara basmak lazım di mi yoksa saniyede buruşturur atar onları kızım. Sert kağıt veya karton ne almalı nasıl basmalı normal printer basabilir mi bir de bunları?

  YanıtlayınSil
 4. Nur, teşekkür ediyorum. sert kağıt olsa daha iyi olur. her printer basar mı bilemedim şimdi ama bizde canonun basit bi printer modeli var, fotoğraf kağıdına basabiliyor. demekki o ayardaki kartonlara da basar diye düşünüyorum.

  yahut ben normal kağıtlara basıyorum arkalarına karton yapıştırıyorum. sert oluyor böylece. takvim kartonu, alışveriş çantası kartonu, bitmiş not defteri kapağı.. ne bulursam artık.. özellikle karton almıyorum yani.

  YanıtlayınSil
 5. Ay çok doğru, normal kağıda basıp kartonla güçlendirebiliriz. Bazen böyle basit ve güzel çözümleri hiç düşünemiyorum:) Teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 6. Bunlar harikaymış ellerine sağlık
  Ben de minnoa çıktı alıp yapayım dedim ama maile yolluyorsun sanırım
  Uygun bir vaktinde yollarsan sevinirim
  Şimdiden teşekkürler
  guzinizgi@gmail.com

  YanıtlayınSil
 7. Bana da yollayabilirsen çok sevinirim. Bana hem çocuklarım hem öğrencilerin için gerekli. Şimdiden teşekkürler emnprnldg@gmail.com

  YanıtlayınSil