31 Ocak 2013 Perşembe

salonun ortasında salıncak


 bu salıncağı Ege'ye yılbaşından önce almıştık. normal, basit bir salıncak alalım derken bu karşımıza çıktı. fiyatı da uygun olunca almaya karar vermiştik.

tadelle reklamlarında vardı anımsarsınız, çocuk türlü şekillerde sallanıyordu. svava salıncakmış adı, biz de alırken öğrendik. 

tavana bir vida ve kancayla sabitleniyor, istendiği zaman kancadan çıkartılabiliyor. hatta ilerde bir kanca da kendi odasına çakılacak, salıncağı taşıyacağız. şimdi salonda daha çok vakit geçiriyoruz diye buraya asıldı.
misafir geleceği zaman hoop çıkarılıp odaya gidiyor.

şimdilik oturarak sallanmayı beceremiyor, sallandığı anda dengesi kayboluyor. o yüzden ya benim kucağımda oluyor birlikte sallanıyoruz, ya da kendisi sırtüstü veya yüzüstü sallanıyor.

merak edenler için not: salıncak ikeada da satılıyor ama biz gittigidiyordan aldık, nerdeyse yarı fiyatına idi. 100 kiloya kadar taşıdığını yazmışlar, sanıyorum 70 küsür kilo ile dedesi ilk testi yaptı salıncak sağlam:))

salıncağa ilk binişi

19 yorum:

 1. Salıncağı bu yaşımda hala çok seviyorum, bir tane kendime alsam mıııı :) O bebişini benim için mıncıklar mısııın :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. sorma zaten Ege'ye diye aldık ama biz de nasipleniyoruz:)) seve seve:)

   Sil
 2. Sergun cuğum öncelikle güle güle büyüt yavrum.Allah hep güzelliklerini göstersin.Ben uzak kalınca bloglardan delikanlıyı da geç gördüm.Çok yakışıklı kocaman olmuş maşallah.Biraz daha büyüsün ne canbazlıklar yapacak üzerinde sana,benim için de o mis kokulu ayacıklarından öp ninem

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim ninecim, amin.
   büyüyor sıpa:)

   Sil
 3. salincak saglamdir eminim civiyi tutturmak mesele olnali cok istedigim birseydi yerim bn onu

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. evet epey uğraşmışlardı tavana sabitlemek için

   Sil
 4. Canım güle güle kullanın fakat aman dikkat diyeyim, salonda salıncak deyince hemen tahmin ettim bundan olduğunu uyarayım dedim.
  Kardeşimin de vardı aynısından dediğin gibi bende dahil hepimiz test ettik, çok zevkli fakat bizim çocuklar tepesinden dökülen demir çapakları yüzünden hastanelik oldu. Yatarak bindikleri için gözleri tavandan, vidayla kancanın birleşim yerinden dökülen parçalardan etkilendi, birer hafta antibiyotikli kremler, damlalarla geçirdiler.

  Biz de anlamamıştık başta.Önce birinin gözü kızardı, yanma batma vs. Doktor demir çapağı var demiş. O günler de rüzgarlıydı, yerden kalkan tozdan girmiştir diye düşündük. Sonra kuzeni gelmiş binmiş, onun da aynı şikayetleri oldu dr yine aynı şeyleri söyleyince uyandık.
  Dökülen büyük parçalar aramayın çünkü dökülenler toz şeklinde gözle görülmeyecek kadar küçük, hatta diğer yeğenimin gözü demiri attı fakat pası gibi daha ince parçası daha geç çıktı.

  Kardeşim salıncağı kaldırdı şimdilik çözüm buluncaya kadar. Sen de mimarsın canım çözüm üretmek çok zor olmasa gerek:) Bebişini öptüm. Allah sağlıklı uzun ömürler versin. Kokla onu benim için misss gibidir şimdi:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. uyarın için çok teşekkürler, hiç aklıma gelmezdi böyle bir sorun çıkaracağı.
   o zaman benim kucağımda ve yüzüstü sallanmaya devam edecek artık, kendi oturup sallanabilene kadar. sırtüstü sallanmak bitti:))

   Sil
 5. bebiş çok tatlııııı,yerim yeriim...
  salıncağı ben de çok sevdim,nereden aldınız ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. gittigidiyordan aldım ben. svava salıncak diye aratabilirsiniz

   Sil
 6. güle güle kullanın. senin yerinde olsam bebişten çok ben sallanırım onda :)

  YanıtlayınSil
 7. çok güzelmiş güle güle sallansında büyüsün :)

  YanıtlayınSil
 8. ben çok istiyorum da eşim istemiyor :(
  tavan çökermiş bişi olurmuşmuş muş muş :) öfff
  oğlum d abenim gibi salıncağı çok seviyor..parklar var allahtan

  YanıtlayınSil
 9. merhaba bende yiğenime aldım,bir yaşında sırt üstü yatarak sallanmayı seviyor ama birazcık hızlanınca kafası üzerine düştü,şimdi korkuyoruz bindirmeye.yüzeyi kaygan hemen dengesini kaybediyor,kenarlarına napabiliriz diye düşünüyoruz bizde.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ben şu metal tozu dökülme olayından dolayı kucağımda sallıyorum yahut etrafına yastık dizip oturtuyoruz. çok hızlı sallanmadığı için hiç sorun olmadı şimdiye kadar ama bir ara salıcağın etrafına şal gibi bir kumaş parçası dolamayı düşünmüştük. belki o şekilde koruma yapabilirsiniz

   Sil
 10. postu yazalı uzun zaman olmuş ama tam da istediğim kıvam bu. ben de almayı düşünüyorum çünkü. ve alıp salona koymayı. ama tavana asma aparatı görünür bir şey sonuçta, ve can sıkılması oldu mu? ege hala kullanıyor mu yoksa artık gereksiz bir obje olarak salonun orta yerinde duruyor mu? dediğim gibi ben de alma konusunda çok hevesliyim ve uzun süre kullanabileceğimi düşünüyorum ama eşim sıkılacağımız ve bir müddet sonra kaldırmayı isteyeceğimiz görüşünde.

  YanıtlayınSil
 11. evet tavanda bir çengel var. biz misafir falan geleceği zaman salıncağı çıkarıyoruz, onun dışında dönem dönem kurulu duruyor salıncak. ege hala çok seviyor sallanmayı. olur da bir gün çıkarırsak salıncağı, o çengeli de söküp alçıyla delik kapatılır sorun olmaz diye düşünüyorum

  YanıtlayınSil
 12. ben aldım çok güzel www.yumukyumuk.com.tr ' den aldım uygun fiyatlı tavsiye ederim. :)

  YanıtlayınSil