6 Mart 2013 Çarşamba

şehir fırsatı

pek çoğumuzun bildiği üzere fırsat siteleri son zamanlarda sıkça kullanılıyor. günlük yaşam gereksinimlerini daha ucuza karşılama imkanı doğuyor bu siteler sayesinde. yeme-içme, tatil, alışveriş, güzellik-bakım, sağlık, eğlence-etkinlik gibi pek çok alanda hizmet veriyorlar.
biz de zaman zaman -özellikle yeme içme ve biletler alanında- kuponlar satın alıyoruz. en çok kullandığımız site ise sehirfirsati.com

muhakkak şehir fırsatından aldığımız kuponlarımız bulunuyor, kahvaltıya veya yemeğe gideceğimiz zaman genelde kuponunu satın aldığımız mekanları tercih ediyoruz ki zaten harika restoran fırsatları oluyor sürekli. dolayısıyla hem eskiden ödediğimizden daha az miktarlar ödemiş oluyoruz hem de güzel mekanlara gitmiş oluyoruz .. bu arada bizim favorilerimiz köy kahvaltıları ve mangallar:) ve elbette pizza fırsatlarını da kaçırmıyoruz. akşama yemek yapamamışsam eğer mevcut kuponlarım kurtarıcım oluyor:)

shopping bölümünde de gözüme çarpan güzel ürünler oluyor, ama yeme-içme kadar çok kullanmadık henüz o bölümü. eğer oyuncak vs. gibi bir kampanya olursa bizim oğlan için düşünebilirim aslında..

biletler bölümünden de birkaç deneyimim olmuştu. bir kez sinema bileti almıştık. ayrıca Volkan Konak konserine ve Ferhan Şensoy'un tiyatro oyununa biletler almıştık ordan. konser zaten şahaneydi, çok eğlenmiştik. bir de yarı fiyatına izleyince tadına doyulmamıştı:) keza tiyatro oyunu da öyle. yalnız tiyatro biletleri konusunda şöyle bir uyarıda bulunmak isterim, eğer arkadaşlarınızla gidecekseniz tek bir hesaptan bilet almanız gösteri sırasında birlikte oturmanız açısından faydalı olur. biz iki aile almıştık biletleri, elbette herkes kendi hesabından.. fakat salona gittiğimizde koltuklarımızın ayrı yerlerde olduğunu öğrendik. sonuçta salon görevlisinden rica edip yanyana oturmuştuk. bilemiyorum belki bu uygulama o salonun kendi uygulamasıdır ama yine de tedbiri elden bırakmamakta fayda var:)

şayet konser, tiyatro gibi etkinliklerle aranız iyi ise bilet almadan evvel şehir fırsatındaki kampanyalara göz atmanızı öneririm. belki gitmeyi düşündüğünüz etkinliğin biletleri o sırada kampanya dahilindedir.

velhasıl şehir fırsatını sık sık  kullanan kişiler olarak tavsiye ederiz:)

nedir diye merak edenler için bir gazetede yer alan internette fiyatları yarı yarıya indirdiler haberi buradadır.

son olarak, şehir fırsatına üye iseniz, arkadaşınızı davet ettiğinizde onun yaptığı ilk alışverişten de para kazanıp yine fırsatlarda harcamak üzere kullanabiliyorsunuz..

**adventorial**