18 Nisan 2013 Perşembe

laminasyon makinesi - ilk denemeler


 hareketli kağıt oyuncaklar yazım için cicideko laminasyon makinesi yorumunu yapmıştı.
nasılsa daha yolun başındayız, Ege ile ilerde daha çok çalışma yapacak, kağıtlarla haşır neşir olacağız diyerek aldım bir tane.

ilk denemeleri de o yazıdaki iki örnek ile yaptım. üstteki palyaço ipinden tutup çekince kollarını ve bacaklarını oynatıyor. ipi nerden nereye bağlıycam, hangisi neyi kontrol edecek derken epey vakit harcamıştım:)
şimdi yatak odasında gardırobun aynasına sıkıştırdık palyaçoyu. Ege'ye de öğrettim, palyaço nerde deyince dönüp ona bakıyor. sonra gidip ipinden çekiştiriyoruz bize bay bay yapıyor:)

bu aralar Ege'nin alıcıları oldukça açık sanıyorum, ne dersem hemen kapıyor. ya da hareket etmeyip popo üstü oturmaktan kendini öğrenmeye adadı yavrum:)

çocuklarla yapılan boyamadır faaliyettir, çok severim. hamileyken öyle bir bebeğim olmasını dilemiştim. kucağıma otursun masallar anlatayım, birlikte resim yapalım, kesip yapıştıralım filan. çok içten diledim galiba, kabul oldu:)
Ege 10 gün sonra 1 yaşını dolduracak hala emekleme emaresi yok, hiç sevmiyor yüzüstü yatmayı. biz ellerinden tutarsak pıtır pıtır yürüyor. hal böyle olunca evin içinde gezinmediğimiz zamanlarda öğreniyoruz.. dilini, elini, kulağını, ayağını ve saçını biliyor, sorunca gösteriyor. lamba, çamaşır makinesi vs. gibi bazı ev eşyalarını da sorunca gösteriyor. epeydir gel gel, bay bay yapıyordu bir de gel pisi pisi öğrendik. minik parmaklar birbirine dolana dolana pisi pisi yapıyor:)  bir de bol bol kitap karıştırıyoruz. renkler kitabındaki siyah örümceği her gördüğünde heyecanlanıyordu, bu sabah öylesine sordum siyah örümcek nerde diye. sayfaları evirdi çevirdi o sayfaya gelince yüzüme baktı işte der gibi:)

o minicik bebeğin zamanla büyüyüp sizinle iletişime geçmesi mucize gibi birşey..


üstteki akrobatları da yine lamine ettim. nasıl oynandığını çekmemişim ama, iki sehpa arasına kısa oklava yerleştirilir. bu akrobatlara da ip bağlayıp o oklavaya bağlanır ve bebiş vurdukça boşlukta sallanırlar.

laminasyon makinesini tchibodan almıştım, piyasadan da oldukça uygun fiyatlı idi. bilmiyorum hala satışta mı ama işe yarar bir ürünmüş. yaptığım kağıt oyuncaklar yırtılmıyor:)

etsyde görmüştüm, lamine edilmiş takılar vardı. eskiden ahşap üzerine denediğim desenleri lamine ettim bu kez. küpeler özellikle oldukça hafif oldular. onları da derleyip toplayıp yazacağım.

laminasyonu başka nerelerde kullanabilirim arayışındayım, etinden sütünden faydalanıcam illa:))

8 yorum:

 1. Çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

  YanıtlayınSil
 2. Ay çok güzel olmuş sizin ki de. :) Bizim kuklamız da hala bozulmadı. Ceyda'nın odasındaki askıda duruyor ve Ceyda oradan alıp ara ara oynuyor. Bu laminasyon cihazını ben çok sevdim. Tam işe yarar birşey. Kardeşim de aldı. O da oğlunun kreşinde yaptığı resimleri hatıra olarak saklamak için laminasyon cihazından geçiriyor.Valla çok faydalı oldu bize. :)

  YanıtlayınSil
 3. Çook güzel olmuş, ellerine sağlık Selda.
  O laminasyon cihazını kaçırdığıma pişmanım:( Bir sonraki temadan alacaklarım var hepsini birden internetten alayım derken hoop bitivermişti cihaz. Mağazalara da gidip soramadım, böyle ürünleri çıkar çıkmaz almak lazım. 10 gün kaldı demek, bizim de 20 günümüz var. 1 yıl nasıl geçti anlamadık. Dediğin gibi iletişime geçmek bu işin en mucize kısmı, hep iletişimdeydik ama şimdi daha bir tatlı:) Maşallah Ege'ye. Şimdiden doğumgünü kutlu olsun;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederiz Nur. nice nice yıllara inşallah
   başka bir yerden denk getirirsen al derim çok işe yarıyor.

   Sil
 4. Maşallah tatlı Ege'ciğe! Çok akıllı maşallah tonton :) Sevgiler...

  YanıtlayınSil